Dlaczego LEWICA?

Jako Lewica wywodzimy się z różnych środowisk i partii

My – obywatele i obywatelki – mamy marzenie. My – Polki i Polacy – marzymy o Polsce, w której wszyscy jesteśmy różni, ale każdy jest równie ważny. My – #Lewica – marzymy o Polsce, w której każda i każdy jest częścią wspólnoty, która nikogo nie wyklucza i nikogo nie pozostawia samemu sobie.

Jako Lewica wywodzimy się z różnych środowisk i partii. Historycznie wiele nas dzieliło, ale jeszcze więcej łączy. Jako działacze i politycy partii Razem, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny, Ordynackiej i innych – wierzymy w siłę współpracy i moc dialogu ponad partyjnymi podziałami. Wierzymy, że możemy zbudować Polskę przyszłości, w której wszyscy będziemy się czuć jak u siebie – niezależnie od płci, wieku, pochodzenia, wiary, orientacji seksualnej czy zasobności portfela.

Tę wspólną ideę wywodzimy wprost z fundamentalnych zasad, na jakich powinno opierać się nowoczesne państwo prawa: równość, szacunek, sprawiedliwość społeczna, rozdział państwa od kościoła, równe prawa kobiet i mężczyzn oraz gwarantowany dostęp do opieki zdrowotnej.

O takiej Polsce marzymy. I taką Polskę – Polskę przyszłości – będziemy tworzyć. To jest zobowiązanie nas wszystkich. To jest zobowiązanie Lewicy. Bo łączy nas przyszłość!

error: Content is protected !!