DR

Dolina Radości w Gdańsku Oliwie. Miejsce sukcesów i porażek. Zdaniem wielu jedno z najładniejszych miejsc w Gdańsku, w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. O zaletach Doliny Radości mówią Ci co idą tam na spacer, przyjeżdżają samochodami, ale więcej wiedza mieszkańcy doświadczający braku komunikacji miejskiej, ostatniej kolejności odśnieżania, stada dzików pod okami, oraz setek ograniczeń. Ale dolina ta ma współczesna historię związana z Pawłem Adamowiczem , Maciejem Płażynskim i wieloma innymi znanymi Gdańszczanami, również z Lechem Wałęsa,

19-05-2020 ukazała sie informacja prasowa na temat Dworu Ernsttal w Olwie, koło starej Kuźni Wodnej (https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Waza-sie-losy-dworu-Ernsttal-w-Oliwie-n145082.html). Zaskakujący jest ton informacji, w którym mówi się o bardzo kosztownej inwestycji i wielu problemach. W czasach turystycznej hossy ( kilka lat temu) inwestorzy związani z sąsiednimi działkami starali się o zakupienie lub przekazanie ( np. aportem do inwestycji) całej działki z Dworem przez Miasto Gdańsk. Wiceprezydent Miasta Gdańska Pan Wiesław Bielawski nie tylko odmówił współpracy, sprzedaży, aportu lub innej dogodnej dla miasta formy działania, ale w tym samym czasie nie włożono ani jednej złotówki w remont Dworu. Dwór znalazł swoje przeznaczenie jako miejsce odosobnienia wielu rodzin, których zostały świeżo osiedlone w zabytku. Zupełnie nowych lokatorów. Przez taką strategie projekt upadł. W kolejnym poście pokaże zdjęcia projektu inwestycyjnego do którego Miasto Gdańsk dokładać nie musiało. Podobny problem dotyczył Zabytkowej Kuźni Wodnej, która była kiedyś częścią kompleksu Ernsttal?

Doroczna impreza pracowników E.Leclerc z Gdańska. Styl Country. Muzyka Country plus Folklor. Znakomita inwencja i humory osób uczestniczących. Impreza zamknięta.
error: Content is protected !!